Opublikowano: poniedziałek, 20, maj 2019
Admin

1557904148 thumb

NAROLSKA MAJÓWKA 2019 - PAŁAC ŁOSIÓW

Admin

DSC06086Narolska Majówka na drugi dzień przeniosła się do XVIII-wiecznego Pałacu Łosiów, gdzie na dziedzińcu ustawiono scenę, wokół której rozstawili się regionalni producenci win, serów, chleba, wędlin i ryb. Swoje skarby: potrawy, dania, nalewki i produkty regionalne prezentowały Koła Gospodyń z narolskiej gminy. Scena tętniła muzyką i śpiewem, a biesiadny charakter - jak przystało na majówkę - szybko przypadł do gustu przybyłym gościom i mieszkańcom…

Dzięki uprzejmości nowych właścicieli, tegoroczną majówkę zorganizowano w Pałacu Łosiów w Narolu. Na jego dziedzińcu ustawiono scenę, gdzie prezentowali się artyści, a plac zajęli lokalni producenci, twórcy ludowi, Koła Gospodyń i inni. Majówkowych gości przywitał Burmistrz Narola Grzegorz Dominik, który wraz z Teresą Pamułą – Radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Gabrielą Kołodziej – Dyrektor GOK w Narolu życzyli przybyłym udanej zabawy. Odczytano listy gratulacyjne od Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysłąwa Ortyla.
        Później na scenie wystąpiły zespoły: Chór Tanew z Narola, Złote Kłosy z Łubcza, Honoratki z Koloni Gródek, Czerwona Jarzębina z Jarczowa Koloni Drugiej i Kapela Bełżecka z Bełżca. Gorąco zrobiło się, kiedy na scenie pojawił się zespół Jumbo Africa. Artyści porwali narolską publiczność do wspólnego śpiewania i tańca. Po tym występie majówkę opanowała młodzież. Najpierw za sprawą doskonale znanego i lubianego w regionie zespołu Meffis, a potem przy goszczącym po raz pierwszy w Narolu rzeszowskim zespołem Shantel. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć dyskoteki pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Tiger.

GłówneNieprzerwanie od 36 lat ulicami Lipska i Narola w trakcie Narolskiej Majówki rywalizują biegacze. W tegorocznych Narolskich Biegach Ulicznych udział wzięło ponad stu pięćdziesięciu uczestników. Zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe oraz open, rywalizowali na różnych dystansach. Organizatorzy jak co roku dla najlepszych pięciu biegaczy w każdej kategorii przygotowali oprócz dyplomów nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka dodatkowo otrzymała medale. Każdy z biegaczy po ukończonym biegu mógł się posilić ciepłym posiłkiem i napojami…

Wyniki w poszczególnych kategoriach i klasyfikacjach przedstawiały się następująco. W kategorii wiekowej chłopców urodzonych w 2012 i młodsi zwyciężył Tobiasz Dobrowolski (Horyniec-Zdrój), przed Krzysztofem Mazurem (Ruda Różaniecka) i Tymoteuszem Eisenbardtem (Narol). Wśród dziewcząt na pierwszej pozycji finiszowała Oliwia Kukiełka przed Niną Rysiowską i Kają Kordulewską (wszystkie z Narola).
     W kategorii (ur. 2010-2011 - chłopcy) zwyciężył Marcin Kanteluk (Dobrzyń Wielki) przed Filipem Kukiełką (Narol) i Filipem Orłowskim (Rzeszów). Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Obirek, przed Julią Kilarską (obie z Łukawicy) i Joanną Luchowską (Ruda Różaniecka).
     W kategorii (ur. 2008-2009 - chłopcy) zwyciężył Jakub Papiernicki (Horyniec-Zdrój) przed Jakubem Skalskim i Karolem Salikiem (obaj z Narola). Dziewczęta w tej kategorii przybiegły w następującej kolejności: Natalia Łysiak (Ruda Różaniecka), Wiktoria Lasota (Narol) oraz Hania Piłat (Kraków).
     W kategorii (ur.2006-2007 – chłopcy) zwyciężył Adrian Saran, przed Norbertem Słońcem i Brajanem Knapem (wszyscy z Narola). Wśród dziewcząt najszybsza była Julia Nazarko przed Julią Presz (obie z Horyńca-Zdroju) i Julią Piątek (Narol).
     W kategorii (ur. 2003-2005 - chłopcy) zwyciężył Paweł Belmas (Łukawica) przed Patrykiem Gmiterkiem (Narol) i Jakubem Stankiewiczem (Ruda Różaniecka). Wśród dziewcząt zwyciężyła Magda Chmielowiec (Narol) przed Oliwią Papiernicką (Horyniec-Zdrój) i Amelią Słoniec (Narol).
     Coraz większa liczba uczestników startuje w kategorii open. Wśród mężczyzn zwyciężył Tadeusz Wojdyło (Narol), drugi na mecie był Dominik Kumorek (Lipsko), a trzeci Marcin Vogelgesang (Narol). Wśród kobiet pierwsza linię mety przebiegła Paulina Kopczan z Narola.

Po zakończonych zawodach odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych, której dokonali Grzegorz Dominik – burmistrz Narola, Krzysztof Szarawa – przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Arkadiusz Mroczek – zastępca burmistrza Narola. Dziękujemy dyrektorom narolskich szkół oraz nauczycielom za sprawną organizację zawodów.