Koncert kolęd i pastorałek chór "Tanew"

Opublikowano: niedziela, 12, luty 2017 Admin

DSC 0186W czwartek, 02 lutego 2017 r., o godz. 15:00, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu chór "Tanew" pod dyrekcją Swietłany Lipowicz zaprezentował koncert kolęd i pastorałek składający się z czterech części. Koncert był prowadzony przez Pana Mariana Słońca reprezentanta chóru "Tanew".

Koncert miał ogromne znaczenie zarówno dla wykonawców jak widowni, ponieważ odbył się w Święto Ofiarowania Pańskiego zwane inaczej Świętem Matki Bożej Gromnicznej, kończące okres Świąt Bożego Narodzenia.

DSC 0188

Chór w pierwszej części zaprezentował kolędy i pastorałki, między innymi "Balladę Beskidzką", "Mroźną ciszę", "Gwiazda Płonie", "Śpij Jezuniu". W drugiej części wystąpił zespół "Sokoły" składający się z samych Panów, którzy wykonali "Nie było miejsca dla Ciebie", "Wesoła nowina".

DSC 0191

Trzecią cześć koncertu uświetniła swoim głosem oraz historią Pani Natalia Waszek, mieszkanka Lipska pochodząca z Ukrainy, która w skrócie opowiedziała o Świętach Bożego Narodzenia w religii prawosławnej. Wykonała ona dwie pastorałki w języku ukraińskim "Żłobek" oraz "Cicha noc nad Palestyną".

DSC 0193

W ostatniej, czwartej części prowadzący zaprosił wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania, po czym Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu Marlena Wiciejowska pięknymi słowami podziękowała chórowi "Tanew" za przygotowanie oraz niepowtarzalne wykonanie corocznego koncertu kolęd i pastorałek.

DSC 0197