„Narolskie Spotkania” I dzień - 18.01.2014 r. Centrum Koncertowo – Wystawiennicze w Narolu „Baśniowa Kraina Podlasia”

Opublikowano: sobota, 10, maj 2014 Admin

czuczelo 01

W mroku wieczorowej pory, pod skorupą zamarzającego lodu w magicznym miejscu – dawnej cerkwi greckokatolickiej na Krupcu, została zainaugurowana niezwykła a zarazem zwykła wystawa fotografii Adama Falkowskiego po nazwą „Baśniowa Kraina Podlasia".

Wieczór „Narolskich Spotkań" nabrał smaku i magii poprzez niesamowite wprowadzenie, którym był spektakl taneczny w swojej choreografii oddający klimat Podlasia zobrazowany pod nazwą „Czuczeło – leśne duchy" w wykonaniu animatorek z grupy tanecznej S - Flores Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu. Choreografia i aranżacja spektaklu została przygotowana i przedstawiona przez instruktora tańca Natalię Kowalską.

czuczelo 02Wystawa poprzez fotografie zaprezentowała zwyczajne sceny z życia ludzi zamieszkujących Podlasie, ich obrzędy również niepowtarzalną w innym zakątku Polski przyrodę i zabytki. Zdjęcia poprzez swoje zwyczajne akty ujmowały uczestników wernisażu prostotą
i emocjonalnością przekazu ich autora.
Niezwykłość wystawy unikatowych fotografii przyciągnęła grupę sympatyków tego rodzaju wydarzenia kulturalnego. Wśród nich znalazł się Redaktor Radia Aspekt Jerzy Kapała, Administrator Portalu Społecznościowego lubaczow360.pl Tomasz Mielnik oraz słuchacze audycji Minimax radiowej Trójki Piotra Kaczkowskiego, a także członek zarządu Fundacji Pro Academia Narolense Jan Wolańczyk.
czuczelo 03Wernisaż fotografii zachwycił wszystkich uczestników wydarzenia, a tych którzy nie mogli tego dnia przybyć na otwarcie wystawy zapraszamy do oglądania na żywo w Centrum Koncertowo – Wystawienniczym w Narolu do 2 maja bieżącego roku oraz online na FB Narol Kulturalna Stolica Roztocza.