24 Finał WOŚP w Narolu - zebraliśmy 27 600,94 zł

Opublikowano: czwartek, 14, styczeń 2016 Admin

wosp

W całej Polsce i poza granicami w drugą niedzielę stycznia grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na orkiestrowej mapie nie mogło zbraknąć Narola, gdzie Finał na rynku odbył się już po raz osiemnasty. W tym roku Sztab w Narolu przekazał na konto WOŚP kwotę 27 600, 94 złotych. To drugi wynik w historii narolskich finałów WOŚP, podczas których od 1999 roku zebrano kwotę 356 379, 67 złotych!!! To utwierdza nas w przekonaniu, że w Narolskiej Gminie mieszkają ludzie o wielkich sercach, życzliwi i gotowi zawsze wspomóc osoby potrzebujące...

W tegorocznym Finale w Narolu kwestowało do puszek nimal stu wolontariuszy, którzy zebrali w sumie kwotę 12208,03 złotych. Tuż przed godziną czternastą na scenie przed miejskim ratuszem rozpoczęły się występy artystyczne zespołów i solistów ze szkół z Narola, Łukawicy, Rudy Różanieckiej i Gminnego Ośrodka Kultury oraz zaproszonych gości.
Dzień wcześniej w Kawiarni PARKOWA w Lipsku odbył się koncert, podczas którego również kwestowano na rzecz WOŚP. Wypełniony po brzegi lokal rockowymi brzmieniami rozgrzewały zespoły: 32 BAND z Horyńca-Zdroju, CORKY BROTHERS z Narola oraz zespół LTM z Tomaszowa Lubelskiego. W szkołach na terenie gminy również przeprowadzane były różnego rodzaju akcje, które wydatnie wsparły WOŚP. W niedzielę Orkiestra zaczęła granie na rynku przed ratuszem. Mimo zimna, wiatru i co najgorsze deszczu ze śniegiem frekwencja dopisała, a zebrani mogli ogrzać się przy grochówce, zjeść ciepłe pierogi oraz ciasteczka przygotowane przez nauczycieli, Radę Rodziców, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej w Narolu, pracowników Urzędu Miasta i Gminy oraz gminne Koła Gospodyń. W tym roku gościem narolskiego finału był tomaszowski zespół ŚCIANA W. Wyśmienita zabawa w rytmach country trwałaby dłużej, bowiem artyści doskonale rozgrzali narolską publiczność, jednak na siedemnastą przewidziano kolejny punkt finału – Licytację! Za licytowane w tym roku przedmioty udało się zebrać ponad 3 tys. złotych. Pod młotek poszły m.in. gadżety WOŚP przekazane do Narola ze Sztabu w Warszawie, zestawy gadżetów ogólnopolskiej telewizji TVN, bony na zakupy w lokalnym sklepie Bastek i markecie Nivex, fura drewna, rzeźby, karnet wędkarski, zestaw mebli ogrodowych, zestawy narzędzi mechanicznych, talony na mycie samochodu oraz wiele innych. Po licytacji rozpoczął się pokaz sztucznych ogni, na który rynek wypełnił się po brzegi przybyłymi z ościennych gmin i miejscowości.
Przez cały czas trwało liczenie pieniędzy i dopiero przed dwudziestą drugą na tablicy balkonu Urzędu Miasta pojawiła się kwota ponad 27 tysięcy złotych. To drugi wynik w historii samodzielnego narolskiego sztabu, który gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy od 1999 roku. Od tego czasu z Narola na konto WOŚP wpłynęło już ponad 350 tys. złotych. Finały WOŚP w Narolu od osiemnastu lat bez względu na pogodę odbywają się na świeżym powietrzu. W tym roku orkiestrę przywitał deszcz, wiatr i chłód. Nie zraziło to ani występujących artystów, ani przybyłych na rynek widzów. Program obejmujący jak co roku licytacje, światełko do nieba oraz koncerty ani na chwilę nie został zmieniony. Tak jest w Narolu – grają niezależnie od aury i co ważne nie szczędząc grosza. Gdybyśmy przeliczyli zebrane złotówki na jednego mieszkańca, to kilkutysięczna narolska gmina znalazłaby się w czołówce w województwie. To zasługa przede wszystkim mieszkańców, ale też sponsorów i wolontariuszy, których co roku kwestuje niemal stu.
Sztab w Narolu zawsze może liczyć na wsparcie sponsorów i darczyńców. Oto osoby i firmy, którzy okazali swoje wielkie serce i pomocną dłoń przy organizacji finału w Narolu:
1. Urząd Miasta i Gminy Narol
44. Ryszard Krawczyk
45. Czesław Lechowicz
46. Stanisław Jurek.
Domowe ciasta i pierogi ofiarowali:
1. Marta Chodasewicz – nauczyciel SP Narol
27. Koło Gospodyń Wiejskich Bieniaszówka
28. Koło Gospodyń Wiejskich Płazów
29. Koło Gospodyń Wiejskich Dębiny
30. Koło Gospodyń Wiejskich Huta Różaniecka (pierogi)
31. Koło Gospodyń Wiejskich Wola Wielka (pierogi)
32. Koło Gospodyń Wiejskich Łukawica (pierogi)
Wszystkim należą się wielkie słowa uznania i podziękowania za wsparcie tegorocznego Finału WOŚP. Dziękujemy, że jesteście z nami na Narolskim rynku od osiemnastu lat. Mozna powiedzieć, że Sztab w Narolu stał się "dorosły" i to własnie dzięki Wam :)
Dziękujemy i czekamy na Was i Wasze Wielkie Serca za rok! Sie ma !!!

Sztab WOŚP w Narolu