W niedzielne popołudnie na narolskim rynku miał miejsce Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra w naszym kraju już 30 lat. W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń. Narol zaczął od VII finału i tegoroczny był już 23. organizowanym w naszym miasteczku, z jedną przerwą w 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku graliśmy ,,Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

LOGO WOSP2 PODGLADNa terenie gminy kwestowało 95. wolontariuszy, którzy mimo zimna i padającego deszczu ze śniegiem jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zasilili znaczną kwotą budżet orkiestry. Narolski Finał WOŚP jest jedynym w okolicy, który nieprzerwanie od lat gra na świeżym powietrzu. Sztab zorganizował także inne imprezy towarzyszące, które w znacznym stopniu przyczyniły się do powiększenia stanu zebranych środków. Na scenie występowali uczniowie ze szkól z terenu gminy, uczniowie Narolskiej Szkoły Muzycznej działającej przy Szkole Podstawowej w Narolu, zespoły wokalne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury na czele z Galicjankami z Roztocza, laureatkami wielu przeglądów i konkursów muzycznych. Wystąpiła Kapela Bełżecka, Zespół Ziemi Narolskiej oraz Kapela Galicjanie. Przy akompaniamencie muzycznym, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tradycyjnie serwowano herbatkę i ciasteczka oraz pierogi. Szczęścia należało spróbować w loterii fantowej, gdzie główną wygraną był rower miejski. Kulminacyjnym elementem na narolskiej scenie była licytacja, która mimo małej ilości ludzi zakończyła się pełnym sukcesem. Podsumowaniem imprezy był wspaniały pokaz sztucznych ogni, który przygotowali narolscy strażacy. Zebrane pieniążki liczył tradycyjnie zespół sprawdzonych ludzi- ostatecznie zebrano 37447,95 zł. Narolski Sztab bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizacje Finału. Dziękujemy woluntariuszom, członkom Sztabu, paniom piekącym ciasta, Kołom Gospodyń Wiejskich za pierogi i ciastka, nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej w Narolu za upieczone ciasta, paniom ze Szkoły w Narolu za pierogi, sponsorom za przekazane środki finansowe oraz przedmioty, bony, vouchery na licytację. Gminnemu Ośrodkowi Kultury za wspaniałe fajerwerki, Gminie Narol za wsparcie logistyczne i sprzętowe. Strażakom za wspaniały pokaz sztucznych ogni. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Was wszystkich udało się osiągnąć tak wielki sukces. Serdecznie dziękujemy!!!

Poniżej publikujemy listę sponsorów (kolejność wpisu na listę):
Urząd Miasta i Gminy Narol
Szkoła Podstawowa Św. Brata Alberta w Narolu
Gminna Spółdzielnia Narol
Gminny Ośrodek Kultury w Narolu
Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Lipsku
Pan Grzegorz Wajs
Pan Konrad Kopczacki
Pani Maria Okruch – Apteka w Rynku
Pani Jolanta Lipian – Apteka ul. Bohaterów Września 1939
Pan Adam Malec – Zakład drzewny w Narolu Wsi
Bank Spółdzielczy w Narolu
Pan Aleksander Mamczur – Gosp. Agroturystyczne
Składnica części zamiennych Rolnik
Masarnia Narol Wieś -Roman Dubiel
Pan Krzysztof Romaniszyn – Firma „Profis”
Wyroby domowe- Zbigniew Wolańczyk
Pan Jerzy Rubin – gastronomia
Pan Kazimierz Kozak -Firma Kazet
Ewa i Mirosław Dudek – sieć sklepów
Dudek Maciej Dudek-Cukiernia Dudek i bar Kamikaze
Sylwia i Robert Steczkiewicz - Sklep spożywczo – przemysłowy „Bastek”
Pan Marcin Bodnar – Firma „Hydro – Bud”
Pani Mariola Wolanin – Pośrednictwo Ubezpieczeniowe
TUW Danuta Pawelec
Zdzisława i Grzegorz Skibiccy – Firma Elnar
Pan Ryszard Krawczyk
Meble na wymiar 3D-Aleksander Szawara
Romaniszyn Beata – sklep odzieżowy
Pan Tadeusz Wolanin
Zarząd Dóbr Smolin – Gospodarstwo Rybackie
Pani Marta Bielec –Aqua Fitness
Firma Foto-Nadruk Narol- D.Szularz
Pan Paweł Bielec –Athletic Pea
Pizzeria U Synia
Auto Serwis Ł. Mazurkiewicz- Wola Wielka
Firma Pro- Maz Marcin Mazurek
Narolskie Towarzystwo Wędkarskie ,,SANDACZ”
Pani Renata Zuchowska
Wytwórnia Wód Gazowanych GALICYA
Pan Grzegorz Dominik- Burmistrz Miasta i Gminy Narol
MKS Roztocze Narol
Pan Piotr Wielgosz- Usługi stolarskie
EURO MAX Outlet- Justyna Pyrka
Towarzystwo wędkarskie ,,Pod Młynem”
Dzienny Dom Seniora w Jędrzejówce
LKS Tanew Wola Wielka
Panie Aleksandra Koszczan, Iwona Muła, Marta Chodasewicz, Edyta Lomber, Sylwia Świętojańska, Elżbieta Wajs, Agnieszka Mulak, Joanna Gmiterek- ciasta
Koła Gospodyń z terenu Gminy Narol:
Koło Gospodyń w Narolu
KGW Ruda Różaniecka
KGW Jędrzejówka
KGW Lipsko
KGW Kadłubiska
KGW Podlesina
KGW Łówcza
KGW Dębiny
KGW Chlewiska
KGW Lipie
KGW Narol Wieś
KGW Płazów
KGW Wola Wielka

Jeśli ktokolwiek został pominięty z przyczyn niezależnych, bardzo prosimy o wybaczenie i zgłoszenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.