Joomla Templates by Just Hosting Review

ES-FLOOR

Kategoria: GOK Opublikowano: niedziela, 11, maj 2014 Admin

Początki grup tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu sięgają 2009r., kiedy to Pan Krzysztof Świętojański zainspirował powstanie grupy MAEBO. Dziewczyny początkowo pracowały samodzielnie, a po krótkim czasie pod okiem Pani Gabrieli Kołodziej. W 2010 roku powstała grupa młodzieżowa S-FLORES, a w 2012 dwie młodsze grupy taneczne Floreski i Floresy.

sflores 02sflores 01Wszystkie trzy grupy po raz po raz pierwszy razem prezentowały się w czerwcu 2012 roku na Kupalnocce na ludową nutę oraz podczas Jarmarku Galicyjskiego w lipcu w Narolu. W 2013 roku zajęcia taneczne prowadziła Pani Natalia Kowalska, a w 2015 i 2016 razem z Panem Petarem Trajcheskim.

sflores 03Od października ubiegłego roku zespół taneczny zmienił nazwę na ES-FLOOR i pracuje w 4 grupach wiekowych pod kierunkiem Pani Gabrieli Kołodziej. Od początku działalności grupy taneczne wyjeżdżają na przeglądy i konkursy oraz prezentują się na wszystkich wydarzeniach kulturalnych organizowanych w naszej gminie. Nabór do grup tanecznych odbywa się co roku we wrześniu.

Odsłony: 2078