Relacje z wydarzeń
- Szczegóły
- Grzegorz Patałuch
- Relacje
- Odsłony: 18

- Szczegóły
- Grzegorz Patałuch
- Relacje
- Odsłony: 88

- Szczegóły
- Grzegorz Patałuch
- Relacje
- Odsłony: 180
Za nami kolejna edycja Festiwalu Arts of Narol, wydarzenia wpisującego się w swój pierwowzór, czyli Festiwal Narol Arte im. Pana, Wójta i Plebana- pomysłodawcą i twórcą festiwalu był prof. Władysław Kłosiewicz oraz Fundacja Pro Academia Narolense (czyli Fundacja dla Akademii Narolskiej). Tegoroczne spotkanie ze sztuką miało również swoje różnorakie wymiary: począwszy od najogólniejszego sacrum i profanum, po filozoficzny i egzystencjalny. Bogactwo tych elementów nawiązuje do idei przedstawiania sztuki sakralnej, dworskiej i plebejskiej w ramach spotkań festiwalowych.
Całość wydarzenia rozłożona na cztery dni można również podzielić na spotkania z prozą (poetycką), poezją oraz muzyką klasyczną i rozrywkową, czyli tak jak chciałby pomysłodawca.
- Szczegóły
- Grzegorz Patałuch
- Relacje
- Odsłony: 161
21 czerwca 2020 w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym w Narolu odbył się pierwszy od czasu ogłoszenia kwarantanny koncert z udziałem publiczności. W czasie tego specyficznego koncertu- bo nadawanego online oraz z ograniczonym udziałem widzów- usłyszeliśmy utwory takich wykonawców jak: Lianne La Havas, India Arie, Czesław Niemen, Eva Cassidy, Bonnie Raitt czy Prince.
Wydawać by się mogło, że to kolejne odtworzenie znanych i lubianych piosenek czy klasyków, ale tylko pozornie. Zarówno część wokalna, jak i instrumentalna miały inny charakter niż oryginały. Muzycznie, aranżacje Rafała Czarnackiego dały zupełnie nowy wymiar niektórym utworom (m.in. "Co mi Panie dasz" czy "Wielka dama tańczy sama"). Zarówno fortepian, jak i elektroniczna strona aranżu (loopy czy instrument klawiszowy) były skomponowane na nowo, niesamowite tematy i nowe partie znanych już utworów wybrzmiały, z ciemnym i niesamowitym głosem Katarzyny Maziarczyk, jakby na nowo.