dsc 117730 grudnia, tuż przed zakończeniem "starego roku", odbyła się ostatnia impreza kulturalna organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Narolu w roku 2022. Koncert ten jest zawsze swego rodzaju zamknięciem (jeśli odbywa się na końcu roku) lub otwarciem (w przypadku organizacji w nowym roku) wydarzeń kulturalnych. Jest to nasza wiadomość dla mieszkańców, że działamy pełną mocą i mamy dużo do zaproponowania dla odbiorców "od lat trzech do stu trzech".

dsc 1176Po oficjalnym otwarciu koncertu i powitaniu wszystkich przez Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu panią Gabrielę Kołodziej, na scenie pojawiła się najmłodsza formacja wokalno- instrumentalna, czyli Narolskie Nutki. Jest to grupa prowadzona przez panią Aleksandrę Wołoszyn- Banaś, a cotygodniowe zajęcia skupiają najmłodszych adeptów śpiewu z terenu naszej gminy i najbliższych miejscowości.
dsc 1201Przeciwwagą wiekową dla nich był występ Zespołu Ziemi Narolskiej- zespołu skupiającego seniorów z naszej gminy. Zespół ten prowadzi pani Urszula Wielgosz, a wcześniej pod nazwą Chór Tanew, grupa prowadzona była przez panią Swietłanę Karczewską. Zespół, do grupa doświadczonych już wykonawców, którzy brali udział w wielu przeglądach, prezentacjach, konkursach i koncertach.
dsc 1221Końcową część wieczoru wypełniły ludowe utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia, a zaprezentowały je dwie najbardziej utytułowane grupy z naszego ośrodka kultury: Kapela Galicjanie i Galicjanki z Roztocza. dsc 1237Obie grupy powstały niedawno, bo na wiosnę 2021 roku. Zespoły mają za sobą wiele konkursów i przeglądów na różnych szczeblach, a Galicjanki laury ze wszystkich, które odbyły się w regionie i na szczeblu ogólnopolskim. Ukoronowaniem ich sukcesów było pierwsze miejsce na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej. Dziewczęta pod kierunkiem Urszuli Wielgosz i Aleksandry Wołoszyn- Banaś wykonują ludowe pieśni z naszego regionu techniką śpiewu białego bez akompaniamentu instrumentów, czyli a'capella. Ich repertuar, ciągle poszerzany i udoskonalany, wypełniają utwory w języku polskim, ale i chachłackim (gwara językowa powstała z wymieszania się języków polskiego, ukraińskiego, rusińskiego i białoruskiego).
dsc 1240Na zakończenie koncertu muzycy przygotowali niespodziankę- dwie kolędy zaśpiewane przy akompaniamencie pięciu ukulele.

Program został bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy, były bisy i długie oklaski.

 

Dyrektor oraz Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu życzą Państwu wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku, oby był pełen kulturalnych wydarzeń na miarę Państwa oczekiwań.