Mikchał Kobojek Quartet

Muzyka
 Rezerwacja zakończona
mkqbaner
Termin: 2020-10-11 19:00 - 21:00

Zapraszamy na koncert wybitnego saksofonisty jazzowego Michała Kobojka.

Podczas niedzielnego koncertu- 11 października 2020- usłyszymy autorskie kompozycje artysty z płyty "The Outside", repertuar rozszerzony zostanie o kilka najnowszych utworów. Muzyk znany jest narolskiej publiczności z występu w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym w czasie II Zaduszek Jazzowych, jako muzyk towarzyszący zespołowi Katarzyny Maziarczyk.
Tym razem Michał Kobojek w roli głównej.

Michał Kobojek Quartet:
Michał Kobojek- saksofony
Marta Sobczak- fortepian, instrumenty klawiszowe
Bartosz Stępień- bas
Przemysław Kuczyński- perkusja
Zapraszamy.

Kwartet Michała Kobojka, to kolektyw czterech wspaniałych, utalentowanych i różnorodnych muzyków
Z nagraniem własnej drugiej płyty lider nosił się od 2015 roku.
Krążek "The Outside ", który ukazał się pod patronatem ,,Jazz Forum’’ oraz Stowarzyszenia Jazzowego ,,Melomani’’ w 2016 roku, to muzyczny zapis jego inspiracji wypływających z kompozycji Chopina, skandynawskich mistrzów jazzu, oraz mainstreamowego brzmienia zza oceanu.
Materiał ten spotkał się z wieloma pochlebnymi recenzjami na łamach takich pism jak: ,,Jazz Forum’’ i ,,Jazz Press’’. Utwory znajdujące się na płycie, to autorskie kompozycje Michała Kobojka i chętnie prezentowane są w audycjach jazowych wielu rozgłośni całego kraju.

29 marca 2020, na scenie Centrum Koncertowo- Wystawienniczego zobaczymy i usłyszymy zespół Michał Kobojek Quartet w składzie:

Michał Kobojek (ur. 1979) Saksofonista i kompozytor.
Działalność koncertową rozpoczął w drugiej połowie lat 90-tych jako współtwórca i uczestnik wielu formacji m.in. Funky Four, Tootsie, Swingowa Orkiestra Dęta Ulicy Piotrkowskiej, Copro Combo, Fiesta Loca.
Współtworzył łódzką grupę dixilandową Medicus Band.
Jako muzyk sesyjny współpracował m.in. z takimi artystami jak: Tatiana Okupnik, Łzy, Urszula, In Grid, September, John McInerney-Bad Boys Blue, Krystyna Giżowska, NOT, Cool Kids Of Death,
Robert Janson, Varius Manx.
Jako muzyk jazzowy ma na koncie współpracę z: Krzysztofem
Ścierańskim, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Maćkiem
Strzelczykiem,Wojtkiem Pilichowskim,Witkiem Janiakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Markiem Bałatą, Bernardem Maselim, Pawłem Kaczmarczykiem, Zbigniewem Jakubkiem, Wojciechem Pulcynem, Pawłem Dobrowolskim, Markiem Kąndzielą, Karoliną Glazer, Adamem Wendtem, Krzesimirem Dębskim, Jose Torresem.
Współpracował przy ścieżkach dźwiękowych do filmów: ,,KOBIETY
BEZ WSTYDU "(2016) „IDA”(2013), ,,WOJNA MĘSKO ŻEŃSKA”(2011), ” W PIĘTACH GORSETÓW”(2010), ,,LUDZIE CHUDEGO” (2010), „FAŁSZERZE. POWRÓT SFORY”(2006) , „UMARLI ZE SPOON RIVER” (2006), SUPERPRODUKCJA” (2002)
Kompozytor muzyki teatralnej:
,,Dzieci z Bullerbyn”reż. Konrad Dworakowski (Teatr Baj Pomorski
2014r.), ,,Dla Jennifer” reż. Anna Ciszowska (Festival ,,Dotknij Teatru” 2016r.)
Nagrody i wyróżnienia:
Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego łódzkiego
muzyka jazzowego 2000r.
Laureat pierwszej nagrody wraz z zespołem Mainstreet Quartet
na "Krokus jazz festival" 2007.
Laureat pierwszej nagrody wraz z Mainstreet Quartet na lotos Jazz
festival
"Bielska Zadymka Jazzowa 2009"
W tym samym roku otrzymuje nagrodę specjalną za
indywidualność solistyczną na międzynarodowym festiwalu
„Jazz Nad Odrą 2009”
Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego Łódzkiego muzyka jazzowego za rok 2010
Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego Łódzkiego muzyka jazzowego za rok 2015
Solowe płyty :
„ My first time”. 2007 r.
,,The Outside” 2016 r.
Obecnie koncertuje w kraju z grupą VARIUS MANX , Krzysztofem
Ścierańskim oraz ze swoim solowym materiałem.

Marta Sobczak - pianistka urodzona w 1985 w Łodzi, jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. Występowała z Big Bandem AM, z którym uzyskała nagrodę Grand Prix na Festiwalu Big bandów w Nowym Tomyślu. Koncertowała z zespołem Salsa Tropical Josego Torresa oraz zespołem Coca Loca. Wraz z Małgorzatą Hutek współtworzyła zespół Marta Sobczak Czwórbęd.
Poza tym współpracowała z Teatrem Powszechnym w Łodzi oraz Sceną Piosenki Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Z Palazzo Variété występowała w wielu miastach Europy oraz w
Ameryce Południowej.
Obecnie współtworzy Big Band Łódź oraz grywa z takimi muzykami jak Krzysztof Ścierański, Michał Kobojek oraz Przemysław Kuczyński. W ramach współpracy z Katedrą Musicalu i Choreografii Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi zajmuje się również działalnością pedagogiczną.

Bartosz Stępień
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie kontrabasu prowadzonej przez Władysława Romanowskiego.
Wykształcenie jazzowe odebrał na warsztatach jazzowych w Chodzieży i Puławach, prowadzonych przez takich basistów jak Zbigniew Wegehaupt, Andrzej Cudzich, Marcin Pospieszalski oraz wykładowcy z Berklee College of Music.
Z kwartetem jazzowym „Contraband” zajął pierwsze miejsce w łódzkich zmaganiach jazzowych. Jest współtwórcą zespołu „Fuzja” czerpiącego swe źródła w muzyce jazzowej i klasycznej. Brał udziale w nagraniach płyt jazzowych Michała Kobojka, Macieja Tubisa, Janusza Leśniewskiego.
Współpracuje z takimi muzykami jak: Marta Wilk, Janusz Skowron,
Maciej Strzelczyk, Maciej Tubis, Włodzimierz Pawlik, Włodzimierz
Kiniorski (African Snow Mamadou i Orkiestra Świętokrzyska), Witek
Janiak oraz Michał Kobojek.
Obecnie swój czas poświęca tworzeniu nowej wizji brzmienia zespołu FreeD Trio oraz Musicount, z którym to zespołem planuje nagrać płytę z własnymi kompozycjami.

Przemek „Benbeneq” Kuczyński
Jeden z czołowych polskich perkusistów,urodzony 24.11.1974 r. w
Łodzi. Jest absolwentem Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Łódzkim. Muzyk współpracujący z wieloma znanymi artystami reprezentującymi niejednokrotnie bardzo odległe od siebie nurty muzyczne. Znany przede wszystkim ze stałej współpracy z jednym z najwybitniejszych polskich jazzmanów- Krzysztofem Ścierańskim. Jest perkusistą zasilającym zarówno szeregi The Colors jak i Ścierański New Quartet.
Jeśli chodzi o kręgi jazzowe oprócz The Colors, grał z Wojtkiem
Pilichowskim, Michałem Urbaniakiem, Michałem Kobojkiem, Marcinem Nowakowskim i Włodzimierzem Pawlikiem, Januszem Skowronem, Andrzejem Olejniczakiem.
W latach2007, 2008 roku nominowany był do Oskara Jazzowego w
kategorii Łódzki Muzyk Jazzowy, a w 2012 został jej laureatem. Jako jeden z niewielu polskich artystów wraz z Krzysztofem Ścierańskim i Markiem Napiórkowskim pojawi się na najnowszej płycie karoliny Glazer akompaniując m.in.Mike’owi Sternowi, Bobowi Malachowi oraz Larsowi Danielsonowi.
Pod koniec października 2010 roku miała swą premierę płyta „The
Colors – The Colors” nagrana w składzie Ścierański, Maseli, Raduli, Kuczyński. Ukazała się nakładem wydawnictwa Fonografika”. Jest światową twarzą firmy Istanbul Mehmet i od niedawna Drum Workshop, reklama z jego udziałem pojawiła się na początku 2010 roku na łamach amerykańskiego „Modern Drummera”.

 

Miejsca dostępne
80
Ilość miejsc
80
Telefon
662118799
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Addres
ul. Krupiecka 17

 

Mapa


 

Terminy


  • 2020-10-11 19:00 - 21:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda