Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie. Premiera

Inne
baner
Termin: 2020-07-04 17:00 - 19:00

"Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie", red. Zdzisław Pizun, Aneta Siemieńska, Ryszard Gawryś, Stowarzyszenie Pasjonatów Ziemi Lubaczowskiej „Tegit et protegit” w Horyńcu Zdroju, Horyniec-Zdrój–Narol–Lubaczów–Tomaszów Lubelski 2020.
Organizatorami spotkania są Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie (współwydawca książki) i Gminny Ośrodek Kultury w Narolu (partner wydania książki).

W trakcie spotkania możliwość rozmowy z autorami, jak również nabycia książki w cenie 43 zł, a po jego zakończeniu - zwiedzenia narolskiego pałacu.

Tak o książce napisał w swej recenzji dr hab. Marek Sioma, prof. UMCS:
Przedstawiona do recenzji praca zbiorowa […] miała pierwotny tytuł „Ponad granicami. Historia i kultura”. Po recenzji wydawniczej uległ on modyfikacji do postaci „Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie”. Nowy tytuł zdecydowanie lepiej oddaje treść publikacji, na którą składają się: wstęp, cztery artykuły naukowe, dziewięć tekstów dotyczących historii rodzinnych i wspomnień, trzy teksty literackie, trzy umieszczone w silva rerum, trzy w sylwetkach, a kolejne trzy w omówieniach prac związanych z regionem „między Zamościem i Lwowem”. Całość wieńczą noty biograficzne autorów/ek, resume w języku angielskim i ukraińskim oraz indeks osobowy […]. Konstrukcja publikacji oddaje ducha książki, poświęconej w dużej mierze Lubyczy Królewskiej, Narolowi i okolicznym miejscowościom. W założeniu jest pozycją „do czytania” i poznania małej ojczyzny, ale zarazem pracą spełniającą kryteria publikacji popularnonaukowej, której wartość dodaną doceni potencjalny czytelnik […].

 

Telefon
16 632 11 26
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Mapa


 

Terminy


  • 2020-07-04 17:00 - 19:00

Wspierane przez iCagenda