„Kobieta i Mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz

Teatr
 Rezerwacja zakończona
baner_k
Termin: 2021-02-14 18:00 - 20:00

Kobieta i Mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz” – spektakl w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym w Narolu (na żywo z publicznością oraz on-line)

Kobieta i mężczyzna jest kolejnym przedsięwzięciem, z cyklu Spotkania. Tym razem Dariusz Jakubowski wraz z muzykami: śpiewaczką Katarzyną Thomas i pianistą Piotrem Szafrańcem, proponują nam lekką, poetycko- muzyczną podróż w poszukiwaniu spełnienia w miłości. Miłosne tematy w poezji od Emily Dickinson, biblijnej, zmysłowej Pieśni nad Pieśniami, szekspirowskich Sonetów, po współczesnych Szymborską, Herberta, Gałczyńskiego czy Baczyńskiego.

Baudelairowskie namiętności dziewiętnastowiecznego Paryża, peronowe rozstania Thomasa Hardy’ego, ożywcze dotknięcie przywracające sens pustej rzeczywistości opisane przez Zygmunta Krasińskiego. Zajrzymy tez do renesansowej alkowy, by zerknąć na „dworski streaptease’’, z wdziękiem, dowcipnie uchwycony przez Johna Donne’a, a przetłumaczony przez Stanisława Barańczaka.
Ten eklektyczny patchwork jest świadomym wyborem również w muzyce. Obok legendarnego motywu z filmu Michela Legranda Kobieta i mężczyzna, równie popularnych tematów z Love story czy Amelii, melodii Marka Grechuty, My way z repertuaru Franka Sinatry, usłyszymy też popularne w artystycznych salonach paryskiej bohemy miniatury/ etiudy Ericka Satie, miłosną arię Mimi z Cyganerii Pucciniego, czy neoromantyczną pieśń Ryszarda Straussa.
Kobieta i mężczyzna…, to wspólna z widzami podróż przez style i epoki, mieszająca formy, by tym bardziej wydobyć sens, bo formy i kostiumy się zmieniają, a archetypiczny sens pozostaje wieczny. Sens połączenia człowieka z człowiekiem nie w namiętnym zmaganiu, walce o dominację płci, a w harmonijnym obdarowywaniu w wolnym wyborze. Miłość, to ów szekspirowski (…)„znak wzniesiony wiecznie nad bałwany, bez drżenia w twarz patrzący sztormom i cyklonom/ gwiazda zbłąkanych łodzi.” Przychodzi spoza czasu i przestrzeni, z innego porządku, ale tu na ziemi ma się urealnić.

 

Miejsca dostępne
60
Ilość miejsc
60
Telefon
662 118 799
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2021-02-14 18:00 - 20:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda