Joomla Templates by Just Hosting Review

Diamentowe i Złote Gody w Gminie Narol

Opublikowano: czwartek, 15, grudzień 2016 Admin

1481811465 thumb     Wtorek 29 listopada w Narolu odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie". W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał odznaczenia 14 parom mieszkającym w Gminie Narol, które wspólnie w związku małżeńskim przeżyły co najmniej 50 lat!

Wśród Jubilatów były trzy pary, które świętowały jubileusz 60 lat małżeństwa! Uroczystość odbyła się w Restauracji Pałacowa w Narolu, a medalami w imieniu Prezydenta RP odznaczył ich Burmistrz Narola Stanisław Woś. Dostojni Jubilaci otrzymali również okolicznościowe dyplomy, listy gratulacyjne i róże, a także upominki od zespołu Uśmiechnięte Buziaki, który specjalnie na ten dzień przygotował część artystyczną.

    Diamentowe Gody...Złote Gody... pięknie to brzmi i nie każdemu dane tej radosnej chwili doczekać. I choć droga do Złotych Godów nie zawsze bywa złotymi nićmi utkana, to 14 par małżeńskich z terenu Gminy Narol nie tylko miały szczęście tych lat doczekać, ale i cieszyć się swoją dużą i kochającą ich rodziną. Ludzie często mówią, że życie przeżyć, to nie miedzę przejść. Nacechowane ono bowiem bywa i wieloma radościami, ale i smutkami, ciężką pracą i zmaganiem się o byt życia codziennego.

    W Restauracji Pałacowa w Narolu Jubilatów powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu Anna Sikora, która podkreśliła, że mogą być w tym dniu bardzo dumni, przede wszystkim z tego, że wytrwali w złożonym przed laty ślubowaniu: - W ciągu tych długich lat w waszych związkach były zarówno chwile radosne i piękne, ale także smutne i przykre, które wymagały wyrozumiałości i cierpliwości dla partnera. Ta zmienność kolei losu ludzkiego bywa ciężką próbą dla niejednego związku, ale Wy Drodzy Jubilaci wytrwaliście w złożonym ślubowaniu, a napotkane trudności jedynie wzmocniły wasze związki.

gody 16 1

    Zmienność kolei losu ludzkiego bywa ciężką próbą dla niejednego związku, ale wytrwałość w złożonym ślubowaniu, której przykładem są właśnie pary świętujące Diamentowe i Złote Gody dowodzi, że napotkane trudności jedynie wzmacniają małżeńskie związki. W tym roku szczególny jubileusz obchodzili: Maria i Czesław Kogut z Łukawicy, Roman i Bronisława Przednowek z Podlesiny oraz Maria i Eugeniusz Roman z Woli Wielkiej, którzy wspólnie przeżyli 60 lat. Pozostałe pary świętowały 50 rocznicę wspólnego małżeństwa, a były to: Teresa i Eugeniusz Biedroń z Narola, Cecylia i Mieczysław Kogut z Łukawicy, Katarzyna i Emilian Kostrzyccy z Płazowa, Bronisława i Bronisław Kudyba z Płazowa, Bronisława i Tadeusz Kukiełka z Huty Różanieckiej, Zofia i Jan Kuśmirczak z Chlewisk, Zofia i Dominik Pachla z Huty Różanieckiej, Bronisława i Józef Patryło z Narola, Elżbieta i Andrzej Salik z Narola, Józefa i Ryszard Ważny z Rudy Różanieckiej oraz Maria i Józef Zarębscy z Narola.

    Medale „Za długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, pamiątkowe dyplomy oraz róże wręczyli Stanisław Woś - Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara – Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Anna Sikora z USC w Narolu.

gody 16 2

    Po części oficjalnej wystąpił dziecięcy zespół Uśmiechnięte Buziaki ze Szkoły Podstawowej w Narolu. Mali artyści prezentowali wiersze, piosenki i tańce, a na koniec każdej z par wręczyli upominek z życzeniami.

    Serdeczne życzenia składane jubilatom zakończyło uroczyste „Sto lat" oraz toast i życzenia od najbliższych. Były również pamiątkowe zdjęcia, szampan i chwile wspomnień przy poczęstunku.

    Pamiętajmy, że pięćdziesiąt lat temu małżonkowie obdarzyli się aktem zaufania. Chwycili za ręce i ruszyli w nieznane z wielką nadzieją i odwagą. Wiązało się to z ryzykiem, ale przecież szczęśliwe małżeństwo to najpiękniejsza i najlepsza rzecz, jaką może dać życie. Swoje małżeństwa budowali jak dom, cegła po cegle... Cementowali je chwilami czułości i miłości, ucząc się siebie nawzajem. Teraz my, uczmy się od nich. Przez pół wieku świecili nam przykładem zacnego życia, nauczyliśmy się spoglądać na nich jako na wzór cnót obywatelskich, stając się pięknym dowodem, że sędziwy wiek to nagroda za cnotliwe życie. Niech wszystkim Jubilatom Bóg dozwoli w dobrym zdrowiu dożyć kolejnych jubileuszy!

Galeria z uroczystości

Odsłony: 383