Jubileuszowe 10 spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Gminy Narol.

Opublikowano: czwartek, 14, styczeń 2016 Admin

oplatek 1Początek roku w Gminie Narol rozpoczął się bardzo ciekawie i oryginalnie. 16 stycznia w świetlicy w Płazowie odbyło się jubileuszowe 10 spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń. Dopisały wszystkie reprezentacje kół gminy, było około 130 Pań.

Szefowa wszystkich kół Maria Płazio przewodniczyła całej części oficjalnej. Gratulowała Gospodarzom zaangażowania w przygotowanie spotkania opłatkowego, dziękowała Paniom za długoletnie obdarzenie Jej zaufaniem, witała wszystkich zaproszonych, czuwała nad tym, by wydarzenie miało tradycyjny przebieg.

Rozpoczęło się od życzeń, a wśród nich przeważały oczywiście słowa o zdrowiu, pomyślności, ale popłynęły słowa podziękowania za miniony rok i prośba o równie aktywne włączenie się wszystkich Pań w organizowanie życia kulturalnego w 2016 roku. Życzenia składali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu Krzysztof Szawara złożył życzenia w imieniu własnym oraz Burmistrza Miasta i Gminy Narol Stanisława Wosia; wyrazicielką składanych życzeń w imieniu Starosty Powiatu Lubaczowskiego Józefa Michalika i swoim własnym była Radna Rady Powiatu Lubaczowskiego Dorota Wróbel; do życzeń dołączyła się Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu Marlena Wiciejowska.oplatek 4

Modlitwę poprowadził proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Płazowie ksiądz Krzysztof Radyk. Po indywidualnych życzeniach i podzieleniu się opłatkiem, nastąpił koncert Zespołu Instrumentów Dętych z Cieszanowa o wdzięcznej nazwie „Sekstet”. Usłyszeliśmy piękne polskie kolędy w oryginalnym wykonaniu. Wszyscy obecni włączyli się do śpiewania, przedłużając tym samym klimat świąt Bożego Narodzenia. Zaproszony zespół zorganizował quiz na znajomość polskich kolęd. Trudność polegała na tym, że zagrano linię melodyczną znanej kolędy drugim głosem no i okazało się, że …. nikt z gości i obecnych pań nie rozpoznał granej kolędy. Trzeba było włączyć pierwszy głos i wtedy wszystko stało się jasne. Po koncercie i konkursie na znajomość kolęd nastąpił dalszy ciąg wydarzenia, polegający na zaprezentowaniu tradycyjnych potraw wigilijnych. Degustacji towarzyszyły śpiewy, żarty, przypominanie ciekawych wydarzeń minionego roku. Atmosfera spotkania była sympatyczna. Wszyscy dobrze się bawili. Nastrój budowały tańce, które towarzyszyły drugiej części uroczystości. Trzeba podkreślić, że zaproszeni Panowie a było ich… pięciu, mieli trudne zadanie, ponieważ chętnych Pań do tańca było wiele tak, że panowie musieli się mocno postarać, żeby sprostać oczekiwaniom. Uroczystość ta z pewnością zapadła w pamięci wszystkich uczestników.

oplatek 2

oplatek 3