Szła kolęda w noc grudniową – z chórem Tanew

Opublikowano: niedziela, 31, styczeń 2016 Admin

koncert koled 02W niedzielę 31 stycznia, popołudniową porą w Gminnym Ośrodku Kulturyw Narolu chór „Tanew" zaprezentował koncert kolęd i pastorałek składający się z trzech części. Prowadzący koncert Pan Marian Słoniec przypomniał, że chór śpiewa już 7 lat a rekrutuje się z Narola i okolic.

Powitał przybyłych gości, wśród których byli obecni włodarze Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu z małżonką, Stanisław Woś Burmistrz Miasta i Gminy Narol. Chór zaprezentował kolędy i pastorałki, te powszechnie znane, m.in. „Betlejemska noc", „Dziecina słodka". Słuchaczom na pewno przypomniały się miłe chwile spędzone przy wigilijnym stole.W drugiej części grupa męska „Sokoły" zaśpiewała „Nie było miejsca dla Ciebie", „Dzieciątko się narodziło". W ostatniej części – i to chyba była zapowiadana niespodzianka – zaprezentowano kolędy i pastorałki czasu wojny i okupacji np. utwór z 1944 roku „Jędrusiowa..." autorstwa Czesława Kałusińskiego i Henryka Fajta, żołnierzy Armii Krajowej, twórców jednej z najpiękniejszych piosenek II wojny światowej – Jędrusiowej doli.

koncert koled 01

koncert koled 02

Już do końca koncertu płynęły nuty i wersy powszechnie znanych kolęd i jak pięknie powiedział Burmistrz Pan Stanisław Woś „pięć tygodni temu śpiewaliśmy „Bóg się rodzi" a zaprezentowana przez chór wiązanka uświadamia, że życie jest stanem ciągłego przemijania i okres ten minął szybko". Życzył członkom chóru, „by kolejne koncerty były tak ciepło odbierane jak dzisiejszy".

koncert koled 04

koncert koled 05

Tak więc tradycji stało się zadość i jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu zabrzmiały polskie kolędy i pastorałki. Do zobaczenia za rok w tym samym miejscu, z tej samej okazji.