gikZapraszamy na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu duetu:
Gabriela Żukowicz- skrzypce
Kyle Hutchings- fortepian

Muzycy wystąpią 4 czerwca w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym w Narolu o godzinie 19.00.

Gabriela i Kyle występują razem regularnie od kilku lat. Po przypadkowym spotkaniu i kilku wspólnych koncertach, nieustannie poszerzają swój repertuar grając kunsztowne sonaty na skrzypce i fortepian Brahmsa, Francka, Beethovena, Schuberta, Mozarta i Szymanowskiego, jak również uwielbiane przez publiczność miniatury skrzypcowe.

O artystach:
Kyle Hutchings jest jednym z najwybitniejszych brytyjskich pianistów swojego pokolenia. Zaledwie po roku samodzielnej nauki gry na fortepianie wygrał stypendium i rozpoczął naukę w Londynie z wybitnym pedagogiem Richardem Meyrick. Kilka miesięcy później debiutował z londyńską orkiestrą Arch Sinfonia grając II Koncert Fortepianowy Beethovena. Występował w wielu salach koncertowych w Wielkiej Brytanii grając recitale solowe i muzykę kameralna z wieloma artystami, m.in. London Philharmonic Orchestra. Kyle został nagrodzony wieloma stypendiami, otrzymał Dyplom Honorowy Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Windsorze, Nagrodę Rektora Trinity Laban Conservatoire za wybitne osiągnięcia i najwyższa ocenę za recital końcoworoczny w historii tej uczelni. W tym roku Kyle dal recital w prestiżowej sali Villa Reale, Monza we Włoszech, zagrał w London Steinway Hall i słynnej sali London Kings Place. Określany jako muzyk niezwykle wyrafinowany, o unikatowym stylu, wyjątkowej wrażliwości i dojrzałości muzycznej.
Gabriela Żukowicz urodziła się w Lubaczowie. Ukończyła Państwową Szkole Muzyczna II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, ucząc się pod kierunkiem Patrycji Piekutowskiej. Uczestniczyła w wielu kursach muzycznych w Polsce, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. W trakcie jej studiów w Trinity Laban dwukrotnie została wybrana do uczestniczenia w kursach mistrzowskich Alexandry Wood i Christophera Poppena. Jest stypendystką London Trinity College i Leverhulme Foundation. Gabriela wystąpiła w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Londynie, wśród których są Wigmore Hall, Cadogan Hall i St John's Smith Square.