gikZapraszamy na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu duetu:
Gabriela Żukowicz- skrzypce
Kyle Hutchings- fortepian

Muzycy wystąpią 4 czerwca w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym w Narolu o godzinie 19.00.

Gabriela i Kyle występują razem regularnie od kilku lat. Po przypadkowym spotkaniu i kilku wspólnych koncertach, nieustannie poszerzają swój repertuar grając kunsztowne sonaty na skrzypce i fortepian Brahmsa, Francka, Beethovena, Schuberta, Mozarta i Szymanowskiego, jak również uwielbiane przez publiczność miniatury skrzypcowe.

„Usiądźmy przed drogą” – koncert piosenek autorskich Adama Szabata.

Zdjęcie Andrzej RNa program składa się 15 utworów z gatunku piosenki literackiej, zaaranżowanych na dwuosobowy zespół muzyczny (gitara akustyczna, śpiew). „Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. To zachęta do poznania i przeżywania historii ludzi, którzy w różnym czasie, w różnej rzeczywistości, musieli zmierzyć się z codziennością – niekiedy tylko niełatwą, a czasem dramatyczną. To jednocześnie próba nakłonienia widza do refleksji nad życiowymi wyborami człowieka i emocjami, które nim kierują.

cid public gallery previewZapraszamy na specjalny koncert akustyczny w wykonaniu Urszuli Fryzki oraz niekwestionowanych legend polskiej muzyki rockowej, czyli Jerzego Styczyńskiego i Wojciecha Hoffmanna. To wielka okazja na spotkanie z artystami w tak niezwykłej formule.

d jakub2Ja się nikomu nie kłaniam,tylko źródeł źródłu.
Bo z karafki napić się można uścisnąwszy ją za szyję i przechyliwszy ku ustom,
ale kto ze źródła pije musi uklęknąć i pochylić czoło.
(CKN III wykład paryski)